ПРОФЕСІОНАЛЬНА ХОКЕЙНА ЛІГА

Асоціація «Професіональна хокейна ліга» була заснована 25 липня 2011 року в м. Києві клубами ХК «Донбас» (м. Донецьк), ХК «Сокіл Київ» (м. Київ»), ХК «Компаньйон» (м. Київ), ХК «Беркут» (м. Київ), ХК «Харківські Акули» (м. Харків), ХК «Леви» (м. Львів), ХК «Білий Барс» (м. Бровари), ХК «Вінницькі Гайдамаки» (м. Вінниця).

Відповідно до договору з Федерацією хокею України, Професіональна хокейна ліга проводить Чемпіонат України з хокею з шайбою – Чемпіонат Професіональної хокейної ліги починаючи з сезону 2012/2013 років.

 

Чемпіонат сезону 2011/2012 проходив у два етапи.

В першому етапі (регулярному чемпіонаті), який проходив з 15 вересня 2011  по 26 лютого 2012 року, відбулося 168 матчів, при  цьому кожен з клубів зіграв по 42 матчі (у минулому сезоні – по 24 матчі).

У другому етапі – серіях матчів «плей-офф»f – було проведено «малий плей-офф», півфінальні та фінальну серії. Матчі проводилися з 29 лютого по 25 березня 2012 року, всього було проведено 22 матчі.

У серії «малого плей-офф» змагалися команди, які посіли з 5 по 8 місця. Всього в цій серії було проведено 6 матчів, переможцем серії став клуб «Леви».

У півфіналах змагалися пари команд «Сокіл» – «Компаньйон–Нафтогаз» та «Донбас» – «Беркут». Серії тривали до чотирьох перемог, переможцем першої серії з рахунком 4:2 став хокейний клуб «Сокіл», другої, з рахунком 4:0 – хокейний клуб «Донбас». У фінальній серії з рахунком 4:2 переміг хокейний клуб «Донбас», який отримав золоті медалі чемпіонату та перехідний Кубок Федерації хокею України. Срібні медалі отримав «Сокіл», бронзові – «Беркут».

Всього за матчі першого етапу, що відбулися, були закинуті 1138 шайб, в середньому 6,77 шайби за матч.  У матчах другого етапу були закинуті 148 шайби, в середньому 6,73 шайби за матч.

Матчі проводяться на 9 аренах: Київський «Палац спорту», СК «АТЕК» (м. Київ), ТРЦ «Термінал» (м. Бровари, Київська область), «Салтівський лід» (м. Харків), Палац спорту «Дружба», Льодові арени «Лідер» та «Алмаз» (м. Донецьк), «Льодовий клуб» (м. Вінниця), «Льодова Арена» (м. Новояворівськ, Львівська область).

Інтерес до хокею повертається в Україну. Про це свідчать у заповнені трибуни палаців спорту, поява нових матеріалів у ЗМІ, а головне – бажання людей дивитися на яскраву гру своїх улюбленців.  Матчі І етапу чемпіонату відвідало майже 90 тисяч глядачів, другого – 35 тисяч, було організовано 45 телетрансляцій та 47 трансляцій в мережі Інтернет.

Чемпіонат сезону 2012/2013 років також планується провести у два етапи. З 11 вересня 2012 року по 26 лютого 2013 року відбуватиметься регулярний чемпіонат, а у березні – матчі плей-офф. Наразі триває підготовка до Чемпіонату: прийнято регламентні документи, взято за основу календар матчі, команди проводять передсезонні збори.